Zarządzanie projektami

Projekt to złożone działanie o charakterze jednorazowym, które jest podejmowane dla osiągnięcia z góry określonych celów.

Większość firm realizuje projekty niezależnie od poziomu wiedzy na temat zarządzania projektami. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, gdyż z projektami mamy styczność już od dziecka i potrafimy działać intuicyjnie. Przykładowo, na lekcji plastyki dziecko ma wykonać kolorową wycinankę w temacie świąt Bożego Narodzenia. Dostaje ograniczoną liczbę materiałów, ma określone cele oraz wyznaczony termin realizacji (do końca zajęć). Pytanie zatem, czy do zarządzania projektami w ogóle są potrzebne kompetencje?

Odpowiedź brzmi: to zależy…

Jeśli złożoność projektów realizowanych w przedsiębiorstwie jest na poziomie przykładowej wycinanki, to nie…

Jeśli natomiast do realizacji określonego celu potrzeba zaangażować osoby z wielu działów przedsiębiorstwa, uzupełnić kompetencje zasobami zewnętrznymi, dokonać kosztownych zakupów i jeszcze pozyskać na to wszystko środki jednocześnie minimalizując ryzyko niepowodzenia, to wtedy zdecydowanie warto zainwestować w doświadczonego kierownika projektu.

Innovation Blaze posiada kompetencje z zakresu zarządzania projektami poparte wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Znajomość metodyk zarządzania projektami (PRINCE2, Agile PM, SCRUM, PMBoK, Waterfall) daje możliwość zarządzania projektem w tzw. kontrolowanym środowisku. W praktyce oznacza to minimalizację ryzyka niepowodzenia i maksymalizację korzyści płynących z realizacji projektu. Doświadczenie w koordynacji złożonych projektów może pozwolić na uniknięcie błędów, które mogą być decydujące nie tylko dla realizacji celu, ale także dla egzystencji całego przedsiębiorstwa.

My wiemy jak to robić i w tym się specjalizujemy. Jeśli stoisz przed wyzwaniem, którego złożoność jest większa od przykładowej wycinanki, to skontaktuj się z nami i doradzimy jak podejść do realizacji tego wyzwania.

Czasem wystarczy dostarczyć odpowiednie narzędzia i wiedzę, a następnie jedynie nadzorować przebieg prac projektowych. To zdecydowanie tańsze rozwiązanie od zatrudniania kierownika projektu.